Logo medicacana ivf
    

danışma
Selman Laçin hakkımızda danışma formu
Kısırlık ve Genetik

Kısırlık ve Genetik

Genetik danışma, kalıtsal bir hastalık taşıyan veya taşıma riski bulunan kişilere ve bu kişilerin akrabalarına, hastalığın seyri ve tedavi yöntemleri, tekrarlama riskleri ve çözüm yolları ile beraber ...

Devamı
Mini Tüp Bebek Nedir

Mini Tüp Bebek Nedir ?

Mini ivf ya da mini tüp bebek tedavisi daha düşük dozda ilaç kullanılarak daha az sayıda ancak daha kaliteli yumurta geliştirilmesi mantığına dayanır. eliştirilen bu yumurtalar alındıktan sonra yine mikroenjeksiyon tekniği uygulanarak döllenme sağlanır..

Devamı
tupbebek-tedavisi-ve-oosit-nedir

Tüp bebek tedavisinde oosit(yumurta) nedir ?


İnsan yaşamı erkek üreme hücresi sperm ile kadın üreme hücresi oositin (yumurta), zigot adı verilen tek bir hücreyi oluşturmak üzere bir araya  gelmesi yani fertilizasyon (döllenme) ile başlar.  


Devamı
Vaginismus

Vaginismus ve Tüp Bebek Tedavisi

Vaginismus , vagina kaslarında oluşan istem dışı kasılma nedeniyle cinsel ilişkinin gerçekleşememesi ya da ilişki sırasında ağrı, yanma hissi nedeniyle ilişkinin son derece rahatsızlık vermesi durumudur.


Devamı

Tüp bebek başarınızı artırmak için...

Tüp bebek başarınızı artırmak için...

Yardımcı üreme tekniklerine başvuran çiftlerin yarısından fazlası embriyo gelişmesine rağmen gebelik olmamaktadır. Döllenme olmasına rağmen gebelik oluşmamasının kaynağı muhtemelen embriyonun rahime yerleşme safhasındadır.

Devamı
Tüp Bebek Tedavisi Neden Korkutuyor?


Tüp Bebek Tedavisi Neden Korkutuyor?

 

Tüp bebek tedavisi neredeyse 35 yıllık bir geçmişe sahip… Bu süre içinde, tedavi protokolleri, kullanılan ilaçlar hızla gelişti ve önceleri sadece tüpleri tıkalı olan kadınlara uygulanırken...

Devamı

Embriyo Dondurma


Tüp Bebek te Embriyo Dondurma , Freezing

 

Yardımcı üreme teknikleri uygulanırken tedavi döneminde iyi kalitede ve fazla sayıda embriyo elde edildiğinde, transfer sonrası elde kalan ve gelişimini devam ettirmekte olan embriyolar dondurularak saklanmaktadır. . 

Devamı

Embriyo Transferi


Embriyo Transferinden Sonra Dikkat Edilecek Noktalar

 

En fazla 1 saat yatak istirahatını takiben hastaneden ayrılabilirsiniz. Daha uzun süreli yatak istirahati gebelik şansını arttırmaz.

 

Devamı
Tüp Bebek Merkezi seçimi

Tüp Bebek Merkezi seçimi


Tüp bebek Merkezi ne kadar zamandır faaliyette? Ne kadar yoğun? Merkezde çalışan ekip (klinisyen ve embriyolog) ne kadar zamandır tüp bebek ile uğraşmaktadır?


 

Devamı
AMH Testi

AMH Testi ve ölçümü
nedir ?

 

Günümüzde kadınlar tarafından evlilik ve annelik yaşı sürekli olarak ileriye ertelenmektedir. Bu ertelemenin nedenleri arasında öncelikle mesleki kariyerini sağlamlaştırmak, maddi güvenceyi sağlama kaygısı veya psikolojik olarak anneliğe hazır olmaya çalışmak sayılabilir.

Devamı
Tekrarlayan Düşük Nedenleri

Tekrarlayan Düşük Nedenleri


Anti - Müllerian Hormon (MIS) , doğrudan yumurtalıktan salgılanan bir glikoproteindir . 6 mm ye kadar olan yumurta hücrelerinden salgılanır (granülosa hücreleri)  AMH salgısı kız çocuklarında 36. gebelik haftasında başlar , 

Devamı
aşırı kilo ve tüp bebek
Aşırı Kilolu Olmak Tüp Bebek Başarısını Azaltabilir mi?

Aşırı kilolu veya obes olmanın gebe kalınması üzerinde negatif etkileri olduğu uzun süredir bilinmektedir. Ancak aşırı kilolu olmanın tedavi üzerindeki etkilerinin daha net anlaşılması için araştırmalar yapılmaktadır...


Devamı
kadına eş desteği
Yumurta sayım neden az ?, bunun çözümü var mı ?

Bilinen o dur ki, kadınlar henüz annelerinin karnındayken tüm yaşamları boyunca kullanacakları yumurtalar gelişir ve onlarla birlikte doğarlar. Sonrasında da yeni yumurta üretimi olmaz. Yumurtalık içindeki yumurtaların artan yaşla birlikte azalması...

Devamı
tüp bebek tedavisi ve sigara

Tüp Bebek Tedavisi
ve Sigara

Sigara içen kadınlarda daha yüksek dozda hormon tedavisine gerek duyulur , kan östrojen düzeyleri daha düşük seyreder , daha az sayıda yumurta gözlenir , tedavinin iptal olma şansı artar , elde edilen yumurtaların döllenmeme riski daha...

 

Devamı
varikosel ameliyatı
Varikosel Ameliyatı Gerçekten Gerekli mi?

Varikosel, erkekteki testislerden (yumurtalıklardan) kalbe doğru dönen toplardamarlarında oluşan bir varisleşme yani damar genişlemesidir. Genellikle hafif düzeylerinde hiçbir bulgu vermezken yıllar içersinde ilerleyerek sperm yapım ve hareket bozukluğuna neden olabilir. varikosel nedir ?

Devamı
tüp bebek aşamaları
Tüp Bebek Aşamaları

Yumurta Geliştirmesi kısa protokol GnRHa uygulamasına adet kanamasının ilk günü başlanıp tedavi sonuna kadar (çatlatma iğnesinin yapıldığı gün) devam edilir. uzun protokol GnRHa uygulamasına bir önceki döneminin yaklaşık olarak yirmibirinci günü başlanır.

Devamı
kısırlık meme kanseri

Meme Kanseri ve Tüp Bebek..

 

Her yıl 40 yaş altı kadınların % 5-7 sine meme kanseri tanısı konulmaktadır. Tanı konulduktan sonra da bir an önce tedaviye başlanması tedavinin başarısını artırır.

Bir diğer alternatifse Tüp bebek tedavisi ile Embriyo dondurma.

 

Devamı
Tüp Bebek Tedavisinde Başarı Şansınız
Tüp Bebek Tedavisinde Başarı Şansınız

Tüp bebek tedavisi ile şansınızın ne kadar olabileceği size anlatılırken canlı bir doğuma ulaşma şansınızın ne olacağını söylemek gerekmektedir. Tüp bebek merkezleribazen başarı oranlarını duyururken tedavi sonrası kanda ölçülen gebelik testinin yüksekliğini temel alırlar.

Devamı
Tüp Bebek Tedavi Yöntemleri
Tüp Bebek Tedavi Yöntemleri

Dondurulmuş embriyolar kullanıldığında, kadının yumurta gelişimi için ilaç tedavisi almasına ve yumurta toplama işlemine girmesine gerek kalmaz. Başarılı bir embriyo dondurma programı, tüp bebek tedavisinin gebelik şansını artıran önemli bir uygulamadır.

Devamı
Tüp Bebek Tedavi Nedenleri

Tüp Bebek Tedavi Nedenleri

Tüp bebekte amaç, vücudunuzun kendi ürettiği hormonların düzensiz ve zamansız etkilerini ortadan kaldırmaktır. Bunu başarabilmek için yumurtalık fonksiyonlarınızı beyninizden kontrol eden hipotalamus bezi, GNRH analogları adı verilen bazı ilaçlar ile baskılanır.

 

Devamı

 

Diğer Tüp bebek Makaleleri